#361 2010-01-22 00:54:56

danji

Krzysztof Jarzyna ze Szczecina - szef wszystkich szefów

Zarejestrowany: 2009-01-09
Posty: 385
WWW

Re: Filmy, Seriale itp.

Okej teraz rozprawię się z kolejnym megahitem jaki pojawił się na ekranach naszych kin i komputerów. Sherlock Holmes, bo o nim mowa, miał być ciekawym i wciągającym zapychaczem mojego czasu - coś a la Bond czy tam Piraci z Karaibów. Wiedząc, że reżyserem jest Guy Ritchie - którego większość filmów polecałem (i polecam)na tym forum - spodziewałem się świetnego dzieła (faktycznie wyniki box office'a tylko miały to potwierdzać).
Co jednak dostałem?
Film z kompletnie niewciągającą fabułą będący połączeniem filmów typu: Harry Potter, CSI, Anioły i Demony, Kodu da Vinci czy też oczywiście Dra House'a. Przerost formy nad treścią da się jeszcze usprawiedliwić - w końcu to kino przygodowe - jednakże film razi brakiem: specyficznego (Ritchowego) humoru, lekkości odbioru (zasypiałem momentami), dialogów choćby na przeciętnym poziomie. To już tak krytykowana przeze mnie Liga Niezwykłych Dżentelmenów trzyma się bardziej kupy od Sherlocka. Wczoraj brat pytał mnie o Scooby - Doo - otóż motyw z wyjaśnieniem "zagadek" Sherlocka jest identyczny jak w filmie o przygodach Scoobiego i Kudłatego. Też mogliby puszczać go na Polsacie - jako film familijny (jako alternatywę dla przygód Lessiego). Co do pierwowzoru z powieści to oczywiście nie ma porównania. Równie dobrze mogliby film nazwać od imienia Ryśka Psikuty ("Panie widzisz Pan tam >> s<< na końcu?") z Koluszek zamiast ocierać sobie gębę bohaterem stworzonym przez Conan-Doyle'a.
Żeby nie było że nic mi się nie podobało to wymienię plusy ("trzeba uważać jednak, żeby te plusy nie przesłoniły nam minusów"). Plusy mam 3. Mimo wszystko postać Sherlocka (chociaż myślę, że to takie popłuczyny po Tony'm Starku), scena w stoczni (ogólnie śmieszna), Londyn wiktoriański.
Teraz zła wiadomość - obawiam się, że będzie część druga.

Ocena filmu - 5/10


P.S.
Avatar, teraz Sherlock  - k***a co to za megahity serwuje nam to Hollywood ?


P.S. 2

Obejrzałem również Zombieland. Nie spodziewałem się po nim niczego dobrego - raczej typowego odmóżdżacza - ale pozytywnie mnie zaskoczył. Na pewno uśmiałem się na nim więcej niż na tym haniebnym Kac Vegasie. Moja nota to 6.5...no dobra dam 7 - co by Kula w swojej przyszłej recenzji obniżył notę Sheerlocka 


__________________________________________________________________________________________________________________

Czytaj wszystko, słuchaj wszystkich - ale myśl na własną odpowiedzialność i wyciągaj własne wnioski.

Offline

 

#362 2010-01-22 12:45:00

danji

Krzysztof Jarzyna ze Szczecina - szef wszystkich szefów

Zarejestrowany: 2009-01-09
Posty: 385
WWW

Re: Filmy, Seriale itp.

Dziś obejrzałem Pandorum - filmu opisywał nie będę bo i tak większość z Was leje na filmy sci-fi - ale wspomnę, że dosyć wciągająca fabuła z całkiem przyzwoitą akcją. Oczywiście każdemu "wydaje się, że gdzieś to widział" i ch.u.i. Jak dla mnie mocarna 7/10


__________________________________________________________________________________________________________________

Czytaj wszystko, słuchaj wszystkich - ale myśl na własną odpowiedzialność i wyciągaj własne wnioski.

Offline

 

#363 2010-01-22 18:03:37

Kula

Postrach Wielgusa

Zarejestrowany: 2009-01-10
Posty: 493

Re: Filmy, Seriale itp.

Zgadzam się raz(szerlok) i zgadzam się dwa(Pandorum). Jedyne plusy filmu to RDjr. i wygląd Londynu. Film jest najzwyczajniej w świecie nudny i beż żadnej sensownej fabuły. Wytłumaczenie na końcu całego mystery filmu jest po prostu śmieszne. Więcej niż 5.5/10 dać nie mogę.
Za to Pandorum mnie baaardzo pozytywnie zaskoczyło. Film ma naprawdę bardzo ciekawą fabułę i cudowny klimat. Kto oglądał bardzo wysoko ceniony przeze mnie "Ukryty wymiar" ten wie o czym mowa. Oczywiście nie ma w Pandorum niczego nowego czy oryginalnego, reżyser bazuje na wszystkich znanych motywach ale i tak nie przeszkadza to ani trochę oglądaniu, może dlatego że bardzo mało jest ostatnio filmów z pogranicza horror - sci-fi. Ode mnie zasłużone 7.5/10 za świetny klaustrofobiczny klimat.

Offline

 

#364 2010-04-11 14:12:00

danji

Krzysztof Jarzyna ze Szczecina - szef wszystkich szefów

Zarejestrowany: 2009-01-09
Posty: 385
WWW

Re: Filmy, Seriale itp.

na fali wczorajszych wydarzeń obejrzałem film Katyń co byli go puszczali w Publicznej Telewizji. Dziwię się, że ten film był CHOCIAŻ nominowany do jakiejkolwiek nagrody!
Kompletna porażka, za długi, masa wątków, scenariusz do dupy, gra aktorów sztuczna jak piersi Pameli Anderson - WTF ? Wajda to nakręcił? Jak można było zj**** taką historię?!?!?!?!??!?!?

3/10


__________________________________________________________________________________________________________________

Czytaj wszystko, słuchaj wszystkich - ale myśl na własną odpowiedzialność i wyciągaj własne wnioski.

Offline

 

#365 2010-04-29 21:22:05

danji

Krzysztof Jarzyna ze Szczecina - szef wszystkich szefów

Zarejestrowany: 2009-01-09
Posty: 385
WWW

Re: Filmy, Seriale itp.

Obejrzałem "Bierz forsę i w nogi" komedię Woody'ego Allena (film z '69) i jestem szczerze pozytywnie zaskoczony! Naprawdę dawno nie oglądałem tak absurdalnie śmiesznej komedii - pomysł, historia, sposób montażu - REWELACJA! Wyłączasz myślenie i po prostu się śmiejesz! Coś jak komedie z Lesliem - oczywiście biorąc pod uwagę trochę przeintelektualizowany humor Allena. Oczywiście POLECAM GORĄCO. Ode mnie mocne 8+ !!!!!!!!!!!!

Drugi film jaki widziałem nie tak dawno to nieszczęśni Święci z Bostonu 2. Głupio mi się trochę pastwić nad sequelem (zwłaszcza, że ledwo co się kupy trzyma), ale przynajmniej trochę się pośmiałem. Daję 5/10 - za to, że momentami tak głupi, że aż śmieszny.




Podejmuję wyzwanie Actimela - dziś dla "dobra sprawy" mam zamiar obejrzeć "Zmierzch"............


__________________________________________________________________________________________________________________

Czytaj wszystko, słuchaj wszystkich - ale myśl na własną odpowiedzialność i wyciągaj własne wnioski.

Offline

 

#366 2010-05-18 23:30:46

danji

Krzysztof Jarzyna ze Szczecina - szef wszystkich szefów

Zarejestrowany: 2009-01-09
Posty: 385
WWW

Re: Filmy, Seriale itp.

obejrzałem dziś dla poprawy humoru "Zelig" Woody Allena. Film z '83 zrobiony na paradokument o człowieku-kameleonie. Sama sytuacja jest dosyć absurdalna, ale przez to właśnie śmieszna. Motyw przewodni - "Bezpieczniej jest być takim jak inni" jest aktualny zwłaszcza w naszych czasach, nawet wśród naszych znajomych.
Ode mnie zasłużone 8/10 chociaż i tak żaden z Was nigdy pewnie nie będzie miał ochoty tego obejrzeć:)


__________________________________________________________________________________________________________________

Czytaj wszystko, słuchaj wszystkich - ale myśl na własną odpowiedzialność i wyciągaj własne wnioski.

Offline

 

#367 2010-07-22 22:04:33

Chucher

Arnold

4179336
Zarejestrowany: 2009-01-10
Posty: 675

Re: Filmy, Seriale itp.

obejrzałem "Drużynę A" i aż postanowiłem coś o tym jakże super filmie napisać. momentami to nawet nie wierzyłem w to co się dzieje na ekranie, efektów całe mnóstwo, G.I. Joe nawet wymięka... postacie/aktorzy w ogóle nie są wiarygodni, że tak powiem - Bond jest bardziej śmiertelny niż weseli kompani, będący bohaterami filmu. zresztą szkoda gadać, wystarczy że zobaczyłem scenę, jak drużyna spadała czołgiem z 6 kilometrów, z niby spadochronem, skręcali strzelając z lufy, a także przed jeziorem (o dziwo wada była pod nimi), hamowali w ten sam sposób... kompletny brak słów. a i chyba nikt nawet nie był ranny czy tam draśnięty przez większość filmu. ocena 4/10 (lekko naciągana)


__________________________________________________________________________________________________________________
90% problemów można rozwiązać za pomocą google...
Na pozostałe 10% wystarczy wódka...

Offline

 

#368 2010-07-24 18:16:47

danji

Krzysztof Jarzyna ze Szczecina - szef wszystkich szefów

Zarejestrowany: 2009-01-09
Posty: 385
WWW

Re: Filmy, Seriale itp.

z racji większej niż dotychczas dawki wolnego czasu obejrzałem 2 filmy.
Drużyna A całkiem przyjemnie mi się oglądało takowy odmóżdżacz, ale niestety fabuła nie trzymała się kupy bardziej niż w G.I. Joe. Efekty wiadomo, i nawet ten czołg wydał mi się sympatyczny. Kilka humorystycznych wstawek i beznadziejna Jessica Biel. Ogólnie max. 4/10

Jutro będzie futro - komedyjka nowa, którą porównywali z Kac Vegas. Może słusznie bo też oceniam na 1/10.
edit: no dobrze - 1,5/10 bo fajne cycki miała laska z jacuzzi (gdyby była osobna kategoria dla tego przedmiotu dyskusji to dałbym 10/10).


__________________________________________________________________________________________________________________

Czytaj wszystko, słuchaj wszystkich - ale myśl na własną odpowiedzialność i wyciągaj własne wnioski.

Offline

 

#369 2010-07-25 13:46:25

danji

Krzysztof Jarzyna ze Szczecina - szef wszystkich szefów

Zarejestrowany: 2009-01-09
Posty: 385
WWW

Re: Filmy, Seriale itp.

obejrzałem film Ciacho. A właściwie 25 jego minut. Rów Mariański.


__________________________________________________________________________________________________________________

Czytaj wszystko, słuchaj wszystkich - ale myśl na własną odpowiedzialność i wyciągaj własne wnioski.

Offline

 

#370 2010-07-25 14:56:48

danji

Krzysztof Jarzyna ze Szczecina - szef wszystkich szefów

Zarejestrowany: 2009-01-09
Posty: 385
WWW

Re: Filmy, Seriale itp.

i na dodatek teraz czytam, że cycki MŻT to cycki dublerki. Dla tych co nie chcą marnować cennych minut swojego życia zamieszczam kilkusekundowy fragment z jej cyckami

http://quentin.blox.pl/2010/05/Marta-Zm … -nago.html


__________________________________________________________________________________________________________________

Czytaj wszystko, słuchaj wszystkich - ale myśl na własną odpowiedzialność i wyciągaj własne wnioski.

Offline

 

#371 2010-07-26 22:44:18

Kula

Postrach Wielgusa

Zarejestrowany: 2009-01-10
Posty: 493

Re: Filmy, Seriale itp.

Heh po raz drugi piszę: Takie się teraz robi gry - http://www.youtube.com/watch?v=EWQHYUsp … r_embedded

Naprawdę ta forma rozrywki wchodzi na wyższy poziom:). Gra, której trailer znajdziecie powyżej, traktuje o herosach z komiksów DC (Batmany, Jokery, Green Lanterny, Spermany, Two-face'y i wieeeele innych. Nie czytam DC ale gra się zapowiada bosko. Można zapomnieć o pięknych i cukierkowatych superbohaterach z dawnych komiksów (np. św. pamięci polskie wydawnictwo TM-Semic), teraz to banda wkurwionych mrocznych killerów, lecz mimo wszystko dalej stojących po stronie dobra. Oczywiście w komiksach to samo zjawisko też ma miejsce (co mnie bardzo cieszy). Kto zna choć trochę angielski zajarzy główną oś fabularną nadchodzącej gry (niezbyt wyszukana). Postać Supermana po prostu miażdży dupsko, zdecydowanie autorzy poszli w dobrą stronę. Batman też nieźle, Joker trochę kuleje a reszty nie znam zbyt (oprócz Lanterna, Lexa i Flesza). Gdyby na podobną grę zdecydował się Marvel to byłbym siódmym niebie...

Offline

 

#372 2010-09-05 21:51:07

danji

Krzysztof Jarzyna ze Szczecina - szef wszystkich szefów

Zarejestrowany: 2009-01-09
Posty: 385
WWW

Re: Filmy, Seriale itp.

obejrzałem Shutter Island - całkiem ciekawie pokręcona historia ale niestety sprawdziło się to, że zakończy się w sposób który przewidziałem gdzieś po 20 min oglądania. Fabuły nie będę zdradzał, ogląda się przyjemnie i niestety długo za długo. Film skojarzył mi się z pewnym oskarowym dziełem z Russelem Crowe w roli głównej (i nie chodzi tutaj o Gladiatora) oraz film z Bradem Pittem jako sprzedawcą mydła. Fajne zdjęcia więzienia - szpitala i całej tej wyspy.

7/10.


__________________________________________________________________________________________________________________

Czytaj wszystko, słuchaj wszystkich - ale myśl na własną odpowiedzialność i wyciągaj własne wnioski.

Offline

 

#373 2010-12-09 13:25:08

Kula

Postrach Wielgusa

Zarejestrowany: 2009-01-10
Posty: 493

Re: Filmy, Seriale itp.

Nie sposób odmówić Davidowi Fincherowi świetnego dorobku reżyserskiego. Takie tytuły jak Siedem, Podziemny Krąg, Zodiak czy Gra mówię same za siebie. Nie wspominam o trzeciej części Obcego czy Benjaminie „Guziku” bo mimo wielkiego uwielbienia tych filmów przez masy dla mnie są po prostu (tylko/aż) dobre. Najnowszy film Finchera nosi tytuł „Social Network” – o dziwo polski tytuł jest taki sam jak oryginał. Film jest adaptacją książki pt. „Miliarderzy z przypadku” i opowiada historię powstania Facebooka i jego założyciela Marka Zuckerberga najmłodszego miliardera na świecie.

Oglądając film można się trochę pogubić, zwłaszcza na początku, ze względu na częste przenoszenie akcji w przeszłość i z powrotem i dużą ilość nazwisk i imion. Ogólnie cały film to dwie sprawy sądowe wytoczone Zuckerbergowi  które toczą się w jednocześnie w czasie teraźniejszym , a cała reszta filmu to odpowiadanie założyciela facebooka na postawione mu zarzuty w postaci wspomnień. Do gry aktorskiej nie można się przyczepić, jest ona na bardzo przyzwoitym poziomie, zwłaszcza Eduardo Saverin (grany przez Andrew Garfielda – czyli nowy Spiderman), który jest jedynym przyjacielem głównego bohatera i który wyraźnie nie może sobie poradzić z odniesionym sukcesem (jest współzałożycielem serwisu). Jest też Justin Timberlake w roli Seana Parkera założyciela Napstera. Jest chytry na kasę, samolubny, idzie po trupach do celu. Timberlake oprócz śpiewania potrafi grać w filmach – to trzeba przyznać. Duże kontrowersje wzbudził oczywiście Jessie Eisenberg w roli Marka Zuckerberga który zachowuje się jak maszyna. Wszystko co mówi i robi jest chłodne i wykalkulowane. Poza krótkimi momentami nie widać u niego żadnych emocji (świetna scena otwarcia filmu w barze!). Przyznać trzeba że historia powstania Facebooka i jego współzałożycieli nie jest przedstawiona w superlatywach. Dla jednych liczy się kasa, dla innych współzawodnictwo a jeszcze inni chcą po prostu zaistnieć. Mamy mu tu multum różnych osobowości wraz z ich wadami i zaletami.

Film zbiera bardzo dobre recenzje i zarobił już prawie 90mln $. Osobiście bardzo polecam, mi się podobał, oceniam wysoko. Dobre kino dla osób szukających czegoś więcej niż drogich efektów specjalnych, znanych aktorów i nieskomplikowanej fabuły.  9/10

Offline

 

#374 2011-01-23 23:57:59

danji

Krzysztof Jarzyna ze Szczecina - szef wszystkich szefów

Zarejestrowany: 2009-01-09
Posty: 385
WWW

Re: Filmy, Seriale itp.

Tak w skrócie. Obejrzałem sporo filmów ostatnio i tak:
1. Social Network. Jak napisał przedmówca - naprawdę bardzo ciekawy film - nie tylko dla posiadaczy konta fejsbukowego.

2. The Town - producent, reżyser i aktor - Ben Affleck - czyli coś jak Tommie Wiseau (czy jak się to pisało) z The Roomem. Ogólnie film nie przypadł mi do gustu. Wydaje mi się, że podobnych filmów gansterskich z dodatkiem miłostek widziałem już za dużo. Nie polecam jeśli widzieliście np. Heat (Gorączkę).

3. Jak zostać królem. Wiem, wiem film nagradzany i wyróżniany w wielu kategoriach, ale również nie powalił mnie na kolana. Cała historia była mi od dawna znana, więc może stąd...Wydaje mi się jednak, że każdy średnio-rozwinięty osobnik domyśli się od razu całej fabuły.

4. Czarny łabędź. Hm....Darujcie sobie.

5. Europa, Europa. Dosyć stary film dotyczący II wojny światowej i historii żydowskiego chłopca który ma doswiadczenia 2 totalitaryzmów. Zdecydowanie polecam bo może się podobać (pomijając pewną sztuczność bijącą od kostiumów i niektórych scen).


__________________________________________________________________________________________________________________

Czytaj wszystko, słuchaj wszystkich - ale myśl na własną odpowiedzialność i wyciągaj własne wnioski.

Offline

 

#375 2011-04-21 23:27:25

Kula

Postrach Wielgusa

Zarejestrowany: 2009-01-10
Posty: 493

Re: Filmy, Seriale itp.

Dość dobry artykuł zachęcający do obejrzenia serialu Broadwalk Empire: http://www.filmweb.pl/article/W+NAST%C4 … udzi-72643

Z mojej strony dodam że serial świetny, bardzo mi przypadł do gustu. Mroczny, z dużą dawką dość odważnych scen erotycznych. Polecam przeczytać artykuł (nie jest długi! max. 5min czytania) - może się ktoś zajawi. Posiadam pierwszy sezon i czekam z niecierpliwością do jesieni na drugi.

Ocena na IMDB - 9,0
filmweb - 8,3
Ode mnie - mocne 9

tariler -> http://www.imdb.com/video/imdb/vi3213691161/

Offline

 

#376 2011-04-22 18:51:23

Kula

Postrach Wielgusa

Zarejestrowany: 2009-01-10
Posty: 493

Re: Filmy, Seriale itp.

Pamięta ktoś Kac Vegas? Dużo kontrowersji wzbudził w naszym gronie:). Na czerwiec zapowiedziana jest kontynuacja - "Kac Vegas w Bangkoku"...rozumie ktoś tytuł? nie powinno być Kac Bangkok?

trailer - http://www.youtube.com/watch?v=snlWDffZfyk

kto wie może będzie śmieszne...mam nadzieje bo mało dobrych komedii ostatnio niestety.

Offline

 

#377 2011-04-27 15:41:01

Kula

Postrach Wielgusa

Zarejestrowany: 2009-01-10
Posty: 493

Re: Filmy, Seriale itp.

OH Yeah!!!  Wraca prawdziwy terminator -> http://www.filmweb.pl/news/Arnold+powra … r%21-72922

Ciekawe tylko jak się zaprezentuje już jako podstarzały kulturysta:)

Offline

 

#378 2011-05-03 12:24:14

Kula

Postrach Wielgusa

Zarejestrowany: 2009-01-10
Posty: 493

Re: Filmy, Seriale itp.

Oglądałem film Ludzie Boga. Francuski film z 2010 roku.
http://1.fwcdn.pl/po/65/29/566529/7350265.2.jpg?l=1293713003000
Opis filmu -> Lata 90., w górach Maghrebu znajduje się klasztor cystersów. Ośmiu francuskich mnichów żyje pośród ludności muzułmańskiej. Gdy fundamentaliści islamscy mordują grupę zagranicznych pracowników, region ogarniają zamieszki i związany z nimi niepokój. Wojsko proponuje zakonnikom ochronę i opuszczenie miejsca zagrażającego ich życiu. Jednak mnisi bez względu na rosnące wokół nich niebezpieczeństwo, decydują się zostać. Niedługo potem otrzymują od terrorystów ostrzeżenie... Film jest zainspirowany wydarzeniami, które miały miejsce w Tibhirine w Algierii, między 1993 a 1996 rokiem.

Dla mnie dobry. Nie wszystkim się spodoba, gdyż jest długi, powolny i się troszku ciągnie. Ciekawie się ogląda gdyż jest to historia oparta na faktach. W skrócie: o wierze, poświęceniu, ludziach i ich słabościach, załamaniu wiary. Film puszczany młodzieży na rekolekcjach, czego swoją drogą nie rozumiem bo jak ta dzisiejsza ogłupiona cyckami swołocz ma zrozumieć i docenić taki cichy i spokojny film (oczywiście nie uogólniam...najwyżej trochę). Prędzej się zanudzą na tym filmie (widać słoneczko ciekawsze:)).

Także ja osobiście polecam. Klimat trochę jak w "Misji" ale nie tak pompatyczne i przekoloryzowane.

Ocena na filmwebie - 7,7
IMDB - 7,5
Moja ocena - 7,5

Offline

 

#379 2011-05-24 15:47:12

Kula

Postrach Wielgusa

Zarejestrowany: 2009-01-10
Posty: 493

Re: Filmy, Seriale itp.

Oglądałem sobie film ”I zbaw nas ode złego” z 2009 roku.

http://1.fwcdn.pl/po/11/10/501110/7346220.2.jpg?l=1291433551000

Opis: Utrzymana w stylu "Nędznych Psów" Sama Peckinpaha opowieść o nienawiści i uprzedzeniach wobec obcych. Zamknięte małomiasteczkowe społeczeństwo kierowane przez charyzmatycznego, ale ogarniętego obsesją religijną, przywódcę, staje w obliczu dramatu. Tragiczna, niewyjaśniona śmierć kobiety powoduje drastyczną eskalację zbrodni i nienawiści wobec podejrzanego o przestępstwo uchodźcę z Bośni. W jego obronie staje tylko jeden człowiek, wobec którego kieruje się cała wrogość podjudzanego tłumu. Brak tolerancji, nienawiść do obcych, obsesje i uprzedzenia to nie tylko domena krajów trzeciego świata. To wszystko może zdarzyć się nawet w cywilizowanej podobno Danii. Jeden z najlepszych filmów skandynawskich ostatnich lat, wielokrotnie nagradzany i nominowany na festiwalach europejskich.

Dobry mocny film aczkolwiek nie bez wad – czasami nie trzyma się kupy, zwłaszcza pod koniec. Świetna gra aktorska zwłaszcza Jensa Andersena w roli patologicznego Larsa. Film świetnie ukazuje do czego zdolni są zwykli, pozornie spokojni ludzie, gdy nie ma nad nimi kontroli ze strony władz, a za tym idzie nie ma też kary za przewinienia. Po obejrzeniu można mieć nieprzyjemne uczucie że ludzie z natury są źli i skłonni do przemocy… na szczęście nie wszyscy.

Dla mnie 7,5/10

Offline

 

#380 2011-05-24 20:32:57

Kula

Postrach Wielgusa

Zarejestrowany: 2009-01-10
Posty: 493

Re: Filmy, Seriale itp.

Weekend Pana Pazury

http://1.fwcdn.pl/po/75/46/537546/7348109.2.jpg?l=1292325991000

Opis: Świat dużych pieniędzy, przebiegłych mafiozów, cwanych policjantów i przystojnych gangsterów, a w tym świecie: błyskotliwy Max (Małaszyński), jego narwany brat Gula (Lewandowski), zabójcza Majka (Socha), dwie tajemnicze walizki i hektolitry sztucznej krwi, których nie powstydziłby się mistrz Tarantino.

trailer: http://www.youtube.com/watch?v=LCr1qqPaMMw

Wbrew ocenom i opiniom film wcale nie jest słaby, stawiam go nawet powyżej średniego poziomu. Jak na polskie warunki strona techniczna filmu jest rewelacyjna – świetne ujęcia, montaż, kompletnie brak tutaj sztuczności i kiczowatości tak często spotykanych w większości naszych rodzimych produkcji. Muzyka też trzyma niezły poziom, świetnie wpasowuje się do sytuacji na ekranie.

Film kuleje jednak fabularnie, zbyt dużo tutaj nieścisłości, zwłaszcza w końcówce. Nie ulega wątpliwość że Pazura wzorował się na filmach Tarantino i Guy’a Ritchiego, a zwłaszcza na filmie „Porachunki” tego ostatniego pana. Tak więc jak w pierwowzorze mamy w Weekendzie mocne wyraziste postacie, tzn. takie było pewnie założenie, niestety nie w każdym przypadku się to udało. Siłą napędową filmu miał być Małaszyński czyli „Max” – twardziel w garniaku i ciemnych okularach bujający się sportową furą, załatwiający ciemne sprawki na mieście. Niestety jest on moim zdaniem najsłabszym ogniwem opowiadanej historii, tak samo zresztą jak wrzucona na siłę (uwaga: lekki spoiler!) Małgorzata Socha jako jego dawno utracona ukochana (tak wiem jak to głupio brzmi:)). W ogóle nie czuć tej chemii między nimi na ekranie i sceny, w których są razem są raczej tandetne i sztuczne. W ogóle to wszystkie główne postacie kuleją i gdyby nie postacie poboczne to raczej byłaby klapa. Jedynie na uwagę zasługują Jan Frycz (komisarz) i Andrzej Andrzejewski (Stefan) oraz może jeszcze grupa początkujących „gangsterów” nazywających siebie Cyganie. Wrzuceni raczej tylko po to żeby się można było trochę pośmiać, wyszło to średnio na jeża ale nie jest ogólnie źle. Wracając do „Stefana” – zdecydowania najlepsza postać w filmie, każda scena z nim jest zajebista i godna filmów Tarantino czy Ritchiego. W „Porachunkach” Ritchiemu idealnie udało się połączyć czarny humor z zamotaną fabułą oraz brutalnością, w Weekndzie trochę chyba zabrakło inwencji.

Także podsumowując: film jak najbardziej do oglądnięcia, moim zdaniem nie jest to strata czasu. Byłby dużo lepszy gdyby nie kiepski dobór aktorów do ról, z którymi sobie nie poradzili. Pierwszy film Pazury więc dostaje kredyt zaufania, ja z chęcią poczekam na następny.

Ode mnie 7/10

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plSztutowo wczasy